Σοκαρισμένη είναι η κοινωνία της Πάτρας, με τον θάνατο των δύο νεαρών αγοριών από το τροχαίο, που σημειώθηκε τα ξημερώματα της Παρασκευής (23/2) στην Εθνική οδό Πατρών-Αθηνών, στο ύψος της οδού Αρέθα.
Πρόκειται για δύο νέα παιδιά, -τον 20χρονο Γιάννη Στεργίου και τον 21χρονο Γιώργο Παπαδόπουλο- τα οποία σκοτώθηκαν ακαριαία όταν η μηχανή, που οδηγούσε ο πρώτος, κινούμενη στην εθνική οδό με κατεύθυνση την Πάτρα έπεσε πάνω σε ΙΧ αυτοκίνητο.
![](https://www.zougla.gr/Uploads/2024/02/23/429317168_3702745036720238_4917678541333017000_n.jpg)
Ο Γιάννης Στεργίου
Η σύγκρουση ήταν σφοδρότατη, καθώς η μηχανή χτύπησε πάνω στο ΙΧ με μεγάλη ταχύτητα.
![](https://www.zougla.gr/Uploads/2024/02/23/426614440_367309602783000_6394539689803758735_n.jpg)
Ο νεαρός Γιώργος Παπαδόπουλος
Τα δύο παιδιά έπεσαν στο οδόστρωμα με αποτέλεσμα τον ακαριαίο θάνατό τους.
Οι διασώστες δεν μπόρεσαν να κάνουν τίποτα, καθώς ήταν ήδη αργά.