Έτοιμος για μία ακόμα νίκη δηλώνει ο Max Verstappen ο οποίος εντός έδρας έχει διπλή αυτοπεποίθηση. Σε μία ώρα από τώρα, το 13ο Grand Prix της χρονιάς θα ξεκινήσει μετά από ανάπαυλα 3 εβδομάδων στην Ολλανδία ,και πιο συγκεκριμένα στην πίστα Zandvoort.
Μπορεί να έχετε βαρεθεί να διαβάζετε πως ο Verstappen ξεκινά πρώτος στους φετινούς αγώνες, όμως (σήμερα τουλάχιστον) υπάρχει αρκετό ενδιαφέρον από την 2η θέση και κάτω. Η βροχή που έπεσε στις κατατακτήριες μας προσφέρει μία πολύ ιδιαίτερη σειρά εκκίνησης.
Έτσι η σειρά εκκίνησης για τον αγώνα τον οποίο μπορείτε να παρακολουθήσετε στις 16:00 τόσο από τα συνδρομητικά κανάλια Ant1+ και F1 TV όσο και από το ελεύθερο κανάλι του Ant1, είναι: Verstappen – Norris – Russell – Albon – Alonso – Sainz – Perez – Piastri.