Με στόχο τη νίκη που θα του δώσει άλλους τρεις πολύτιμους βαθμούς και θα τον ανεβάσει βαθμολογικά, θα παλέψει στις Σέρρες ο Ηρακλής, στο παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα.
Ο Μάκης Κατσαβάκης ανακοίνωσε την αποστολή στην οποία συμπεριλαμβάνονται οι: Koβαλέφσκι, Μπαντής, Παπαζαχαρίας, Ψυχογιός, Σαρακατσάνος, Κατσαμπής, Γιαννούλης, Φούφουλας, Mάρτος, Βούκοβιτς, Γκαρσία, Επστάϊν, Παπαστεριανός, Κονέ, Ιωαννίδης, Καρλόπουλος, Μπούρμπος, Γιάντσης, Αγρίτης, Κωνσταντίνου.
Στην αποστολή μπήκε και ο Αλεξάνταρ Βούκοβιτς, του οποίου η μπλε κάρτα έφτασε και έτσι απέκτησε δικαίωμα συμμετοχής.