Μια εύκολη νίκη πήρε ο Εργοτέλης μέσα στο «Παγκρήτιο», αφού επιβλήθηκε 3-0 της Κέρκυρας σε παιχνίδι για την 14η αγωνιστική της Super League. Οι Κρητικοί άνοιξαν το σκορ στο 6’ με τον Ολίσε, στο 52’ ο Βερπακόφσκις σημείωσε το 2-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 73’ ο Μπούντιμιρ.
O Εργοτέλης από την αρχή έψαξε το γρήγορο γκολ και κατάφερε να το πετύχει. Μόλις στο 6’ ο Βερπακόφσκις γύρισε τη μπάλα και ο Ολίσε που έρχονταν από πίσω πλάσαρε σωστά και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.
Ο ρυθμός από εκεί και πέρα έπεσε και το μόνο αξιόλογο ήταν το σουτ του Γιάντση στο 40’ και η κεφαλιά του Στολτίδη στο 41’.
Στο δεύτερο μέρος, ο Εργοτέλης ευτύχισε να διπλασιάσει τα τέρματά του. Στο 52’ ο Βερπακόφκσις εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Μπούντιμιρ και σκόραρε το 2-0. Το τελικό σκορ πέτυχε στο 73’ ο Μπούντιμιρ και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.
Eργοτέλης – Κέρκυρα 3-0
Γκολ: 6’ Ολίσε, 53’ Βερπακόφσκις, 73′ Mπούντιμιρ
Κίτρινες κάρτες: Βερπακόφσκις, Καρέλης
Κόκκινες κάρτες: –
Eργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Γιαλούσης (57′ Βίσιο), Ρομάνο, Τζούνιορ, Ρουμπάκης, Χίμπλινγκερ, Ολίσε (77′ Μπέτο), Σασιασβίλι, Φραγκουλάκης, Μπούντιμιρ, Βερπακόφσκις (77′ Καρέλης).
Κέρκυρα (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Κωνσταντόπουλος, Ιωάννου, Στολτίδης (77′ Χαμπλ), Φλαβίνιο (58′ Λαμπρόπουλος), Τσίγκας, Γιάντσης (67′ Δεινόπαπας), Μαϊστόροβιτς, Γκουστάβο, Επστάιν, Μάρκοβιτς, Μακρής.