Μία ημέρα μετά τη νίκη της Φενερμπαχτσέ επί της «back to back» πρωταθλήτριας Ευρώπης Αναντολού Εφές, και τον… μαθηματικό αποκλεισμό της τελευταίας από τα πλέι οφ, η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη «έδεσε» τον Νάιτζελ Χέιζ-Ντέιβις (1994, 2.03).
Ο 29χρονος Αμερικανός υπέγραψε τριετή επέκταση συμβολαίου και συγκεκριμένα για 2+1 χρόνια με την ομάδα της Κωνσταντινούπολης.
Ο Χέιζ μετρά 10,5 πόντους, 4,3 ριμπάουντ και 1,5 ασίστ μέσο όρο ανά αγώνα στη Euroleague την τρέχουσα σεζόν, έχοντας αγωνιστεί και στα 33 ματς μέχρι στιγμής στην κανονική περίοδο.