Η τρομερή ανατροπή της Μπόρνμουθ στο «Σίτι Γκράουντ» (3-2 τη Νότιγχαμ), η πρώτη νίκη της Γουλβς στο πρωτάθλημα (1-0 την Σαουθάμπτον) ξεχώρισαν στο «κυρίως μενού» της 6ης αγωνιστικής της Premier League.

Από εκεί και πέρα, οι Τσίλγουελ και Χάβερτς γλίτωσαν την Τσέλσι από νέα «γκέλα» (2-1 την Γουέστ Χαμ), ενώ ο Χάρι Κέιν σκόραρε σε 4ο ματς για την Τότεναμ (έφτασε τα 5 γκολ) και οδήγησε τους «πετεινούς» σε δύσκολη επικράτησε επί της Φούλαμ στο λονδρέζικο ντέρμπι (2-1).

Το ξεκίνημα στο ματς της Νότιγχαμ με την Μπόρνμουθ δεν προμήνυε τίποτα από αυτά που ακολούθησαν στη συνέχεια. Οι γηπεδούχοι έδειχναν πως θα έφταναν σε άνετη επικράτηση μετά το 2-0 του ημιχρόνου, ωστόσο, στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι με τρομερή αντεπίθεση έφεραν τα πάνω κάτω με τον Άντονι να «υπογράφει» την ανατροπή στο 87΄(2-3), δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΝΟΤΙΓΧΑΜ-ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ

Με χατ τρικ του Τόνι η Μπρέντφορντ εκμεταλλεύτηκε τη δυναμική της έδρας της (δύο νίκες και μία ισοπαλία σε 3 ματς) και διέλυσε με 5-2 τη Λιντς, ενώ ο Ποντένσε «υπέγραψε» το πρώτο «τρίποντο» της Γουλβς στην εφετινή σεζόν (1-0 την Σαουθάμπτον).

Μπροστά σε μία ακόμη απώλεια βρέθηκε η Τσέλσι, αλλά οι αλλαγές του Τούχελ έφεραν τη μεγάλη ανατροπή μέσα σε 12 λεπτά και η ομάδα τους πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Γουέστ Χαμ.

Οι Τσίλγουελ και Χάβερτς πέρασαν στο 72ο λεπτό κι ενώ η ομάδα τους βρισκόταν πίσω στο σκορ από το γκολ του Αντόνιο στο 62΄ και με δύο τέρματα στο 76΄ και 88΄ επανέφεραν τα χαμόγελα στις τάξεις των Λονδρέζων. Στο 90΄ ο Κορνέ ισοφάρισε για τα «σφυριά», αλλά μετά την εξέταση της φάσης από το VAR το γκολ δεν μέτρησε (επιθετικό φάουλ στο Μεντί).