Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης» ανάμεσα στο Αιγάλεω και την ΑΕΚ Β’, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

Το «Σίτι» ήταν ανώτερο στο πρώτο μέρος, έχοντας μάλιστα και δοκάρι σε κοντινή προβολή του Γιώργου Καλύβα στο 37ο λεπτό. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για τον «Δικέφαλο». Από οργανωμένη ενέργεια από τα αριστερά, με κοντινή προβολή ο Μιχάλης Κοσίδης έκανε το 0-1 στο 50’.

Οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στο 87ο λεπτό, χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ηλία Τσιλιγγίρη. Να σημειωθεί πως ο προπονητής της ΑΕΚ Β’, Νίκος Παναγιωτάρας, λόγω ίωσης δε βρέθηκε στο γήπεδο, με τον Μιχάλη Παυλή να κοουτσάρει την ομάδα.

Nωρίτερα ο ΟΦ Ιεράπετρας νίκησε στην έδρα του τον Παναθηναϊκό Β’ με 2-0.

Διαγόρας – Αστέρας Βλαχιώτη 3/4 (14:45)

ΑΠΣ Ζάκυνθος – Καραϊσκάκης Αρτας 3/4 (15:00)

17. Ρόδος** 16 -26αγ.

*Η Καλαμάτα έχασε με 3-0 στα χαρτιά το παιχνίδι με τον Λεβαδειακό, για τη 14η αγωνιστική, και της αφαιρέθηκαν τρεις (3) βαθμοί.

**Ποινή αφαίρεσης οκτώ (8) βαθμών επέβαλλε στην ΠΑΕ Ρόδος η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού.