Την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την εθνική ομάδα της πατρίδας τους είχαν ορισμένοι από τους Βραζιλιάνους ποδοσφαιριστές που «βγάζουν το ψωμί τους» στην Τουρκία.
Ο Μπομπό της Μπεσίκτας, ο Ελάνο της Γαλατάσαραϊ και ο Άλεξ της Φενέρμπαχτσε βρέθηκαν στο Αμπντί Ιπεκτσί, για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση Βραζιλία – ΗΠΑ.
Οι τρεις τους μοίρασαν αυτόγραφα, ενώ φωτογραφήθηκαν υπομονετικά με τους Τούρκους οπαδούς των ομάδων τους.