Η Παρτιζάν με ανακοίνωσή της γνωστοποίησε την παραμονή του Ντούσαν Κέτσμαν στο ρόστερ της για ακόμη έναν χρόνο.
Την περασμένη αγωνιστική περίοδο, ο 32χρονος Σέρβος γκαρντ, οδήγησε την ομάδα του Βελιγραδίου σε τρεις τίτλους (Αδριατική λίγκα, πρωτάθλημα και κύπελλο Σερβίας), ενώ συνέβαλε τα μέγιστα, ώστε να φτάσει μέχρι το φάιναλ φορ της Euroleague.
Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού σε 22 αγώνες στην κορυφαία ευρωπαϊκή διοργάνωση είχε μέσο όρο 9,6 πόντους.