Για το στιλ που προτιμά στις γυναίκες μίλησε ο Ιωσήφ Μαρινάκης.
Fan του απλού και του στιλάτου φαίνεται πως είναι ο διάσημος ηθοποιός, μια και σε συνέντευξη που έδωσε στο περιοδικό «Down Town» είπε χαρακτηριστικά: «Μου αρέσει πάρα πολύ να βλέπω μια γυναίκα να φοράει jean, γόβες και T-Shirt».
Ο διάσημος ηθοποιός αναφέρθηκε και στο αγαπημένο του φαγητό, λέγοντας: «Μου αρέσουν τα γευστικά φαγητά με αγνά υλικά, αυτά που έχουν καθαρές γεύσεις και όσα αντέχουν στον χρόνο και κρύβουν μυστικά. Γι’ αυτό και λατρεύω την παραδοσιακή ελληνική κουζίνα. Αλλά και το καλό Sushi είναι στις πρώτες θέσεις των προτιμήσεών μου».