Ένα αφιέρωμα στη Ρένα Βλαχοπούλου έκανε το περιοδικό Down Town όπου μεταξύ άλλων γίνεται ειδική αναφορά και στο τριώροφο σπίτι που έχτισε η δημοφιλής ηθοποιός στην Κέρκυρα.
«Η Ρένα είναι κατά κάποιον τρόπο το “πρόσωπο” του νησιού, η μασκότ. Η Κερκυραία. Και αγαπούσε το νησί με πάθος. Το θεωρούσε τον τόπο της. Εκεί ήθελε να περάσει τα τελευταία χρόνια της ζωής της με τον σύζυγό της, Γιώργο Λαφαζάνη.
![](https://www.zougla.gr/Uploads/News/2018/08/07/12280.jpg)
Περισσότερα στο govastileto.gr
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
σχόλια αναγνωστών
oδηγός χρήσης