Την πρόκρισή του στον τελικό της Α1 βόλεϊ ανδρών πανηγύρισε σήμερα ο Ολυμπιακός.
Η ομάδα του Πειραιά επικράτησε με 3-0 σετ της Λαμίας, κάνοντας το 3-0 στη σειρά των ημιτελικών και πλέον θα περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Παναθηναϊκός-Άρης για να μάθουν τον αντίπαλό της.
Οι «ερυθρόλευκοι» παρουσιάστηκαν σοβαροί απέναντι στο συγκρότημα της Φθιώτιδας και με τον Ιβάν Μίλκοβιτς να προσθέτει ακόμα μία μεγάλη εμφάνιση (20 πόντοι, 19/25 επιθέσεις), έφτασαν στη νίκη, με τρία συνεχή μπλοκ του Σουλτανόπουλου στο τελευταίο σετ.
Τα σετ: 25-11, 25-19, 27-25.