Καμία απολύτως έκπληξη δεν επιφύλασσαν οι επιλογές του oμοσπονδιακού τεχνικού της Γερμανίας, Γιόακιμ Λεβ, ο οποίος ανακοίνωσε την προεπιλογή για το Euro της Γαλλίας.
Αναλυτικά η αποστολή:
Τερματοφύλακες: Μάνουελ Νόιερ (Μπάγερν Μονάχου), Μπέρντ Λένο (Μπάγερ Λεβερκούζεν, Μαρκ Άντρε Τερ Στέγκεν (Μπερτσελόνα).
Αμυντικοί: Σκόρνταν Μουστάφι (Βαλένθια), Γιόνας Χέκτορ (Κολωνία), Μπένεντικ Χέβεντες (Σάλκε), Ματς Χούμελς (Ντόρτμουντ), Εμρέ Τσαν (Λίβερπουλ), Σεμπαστιάν Ρούντι (Χόφενχαιμ), Ζερόμ Μπόατενγκ (Μπάγερν Μονάχου), Αντόνιο Ρούντιγκερ (Ρόμα).
Μέσοι: Σάμι Κεντίρα (Γιουβέντους), Μπάστιαν Σβαινστάιγκερ (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ), Μεσούτ Εζίλ (Άρσεναλ), Τόνι Κρος (Ρεάλ Μαδρίτης), Μάριο Γκέτσε (Μπάγερν Μονάχου), Τζούλιαν Ντράξλερ (Βόλφσμπουργκ), Τζούλιαν Βάιγκλ (Ντόρτμουντ), Ζόσουα Κίμιχ (Μπάγερν Μονάχου).
Επιθετικοί: Άντρε Σίρλε (Βόλφσμπουργκ), Λούκας Ποντόλσκι (Γαλατασαράι), Μάρκο Ρόις (Ντόρτμουντ), Τόμας Μίλερ (Μπάγερν Μονάχου), Καρίμ Μπελαραμπί (Μπάγερ Λεβερκούζεν), Μάριο Γκόμεζ (Μπεσίκτας), Λερόι Σανέ (Σάλκε), Τζούλιαν Μπραντ (Μπάγερ Λεβερκούζεν).