Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΠΑΟΚ από την Βέροια στο τελευταίο του φιλικό παιχνίδι εν όψει των αγώνων για τα play-off του Europa League με αντίπαλο την Μπρόντμπι. Για τον «Δικέφαλο του Βορρά» που προβλημάτισε με την εικόνα του, πολύ καλή παρουσία είχε ο Ζάιρο, ο οποίος αγωνίστηκε στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1.

Για τους γηπεδούχους ο Ναζλίδης άνοιξε το σκορ στο 23′, ενώ στο 90’ ο Μερεμπασβίλι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Εντώπωση προκάλεσε όμως το περιστατικό με τον Μυστακίδη. Ο νεαρός φορ προτίμησε να τελειώσει μόνος μία φάση, αντί να πασάρει σε συμπαίκτη του και έτσι ο Τούντορ πετάχτηκε έξαλλος από τον πάγκο του και τον έβγαλε εκτός αγώνα! Ο ΠΑΟΚ συνέχισε για λίγα λεπτά με δέκα και στο τέλος δέχθηκε το δεύτερο γκολ από την Βέροια.

Βέροια:
Καντιμοίρης, Μαλόν (71’ Νάστος), Εντζεγκέλε, Μαραγκός, Γιαννούλης (46’ Τσουμάνης), Βεργώνης (46’ Παυλίδης), Μπαλάφας, Γιουσούφ, Μαγέφσκι (58’ Τάτος), Αμπντούν (71’ Μερεμπασβίλι), Ναζλίδης.

ΠΑΟΚ:
Όλσεν, Κωνσταντινίδης, Βίτορ, Κόστα, Κοροβέσης, Κάτσε, Τζιόλης, Πέλκας, Μακ, Γκάρι Ροντρίγκεζ, Κουλούρης.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γλύκος, Σκόνδρας, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Τζαβέλλας, Μαντούρο, Δεληγιαννίδης, Σαββίδης, Μυστακίδης, Ζάιρο, Σαλπιγγίδης.