Ήταν στις αρχές του έτους όταν ο αρχηγός της τότε αξιωματικής αντιπολίτευσης κάλεσε σε τηλεμαχία τον Αντώνη Σαμαρά, προκειμένου να αναπτύξουν τις θέσεις τους, λίγο πριν από τις εκλογές της 25ης Ιανουαρίου.
Τότε, ο αρχηγός της ΝΔ προτίμησε να απαντήσει… με τη σιωπή του, απορρίπτωντας το αίτημα του σημερινού πρωθυπουργού.
Πέντε μήνες αργότερα, όπως όλα δείχνουν, έφτασε το πλήρωμα του χρόνου και πλέον, ο Αντώνης Σαμαράς, ακολουθώντας το αντίστοιχο αίτημα του Σταύρου Θεοδωράκη, σήκωσε το γάντι είχε πετάξει ο Αλέξης Τσίπρας.
Ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης, μέσω της ομιλίας του ενώπιον του της ΚΟ του κόμματος, κάλεσε τον πρωθυπουργό να ανταποκριθεί στην πρότασή του για debate…
Έχει ο καιρός γυρίσματα…