Τροχαίο δυστύχημα σημειώθηκε το απόγευμα της Κυριακής στο 8ο χιλιόμετρο της επαρχιακής οδού Μεταμορφώσεως – Μεταγγιτσίου Χαλκιδικής, όταν αυτοκίνητο που οδηγούσε ένας 49χρονος συγκρούστηκε με όχημα με οδηγό μια γυναίκα, 56 ετών.
Από τη σύγκρουση έχασαν τη ζωή τους η 56χρονη οδηγός και ένας 66χρονος που επέβαινε στο αυτοκίνητό της.
Επιπλέον, τραυματίστηκε σοβαρά ένα άτομο που βρισκόταν στο συγκεκριμένο όχημα, ενώ ελαφρά τραυματίστηκαν ο 49χρονος οδηγός και άλλοι τρεις επιβαίνοντες στο Ι.Χ. του.
Προανάκριση για τα ακριβή αίτια του δυστυχήματος ενεργείται από το Αστυνομικό Τμήμα Αγίου Νικολάου Χαλκιδικής.