Την μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία του πέτυχε το Λουξεμβούργο, κερδίζοντας με 2-1 την Ελβετία στη Ζυρίχη, σε παιχνίδι για τον δεύτερο όμιλο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου, στον οποίο βρίσκεται και η Ελλάδα. Η ομάδα του Δουκάτου άνοιξε το σκορ στο 27’ με τον Στράσερ και παρότι ισοφαρίστηκε στο 43’ με γκολ του Ενκούφο, πέτυχε το 2-1 στο 86’ με τον Λεβέκ.

Στο τρίτο παιχνίδι του ομίλου, το Ισραήλ, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στη Μολδαβία με γκολ του Πικούστσιακ στο 1ο λεπτό, ισοφάρισε στο 39’ με τον Γκολάν και πήρε τη νίκη στο 45’ με τον Σάμπαν. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του στο 65ο λεπτό.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Βοσνία συνέτριψε με 7-0 την Εσθονία, η Γερμανία ισοφαρίζοντας τρεις φορές αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με τη Φινλανδία, ενώ η Αγγλία πήρε μια άτυπη ρεβάνς από την Κροατία, επικρατώντας με 4-1.