Φωτιά εν κινήσει πήρε όχημα που μετέφερε καθαριστικά υγρά, στην οδο Αγίων Πάντων στους Αμπελόκηπους Θεσσαλονίκης.
Η αυξημένη θερμοκρασία προκάλεσε την ανάφλεξη των εύφλεκτων υλικών που υπήρχαν στο πίσω μέρος του οχήματος με αποτέλεσμα η πυρκαγιά να εξαπλωθεί ταχύτατα.
Η οδηγός πρόλαβε να σταματήσει και να το εγκαταλείψει μόλις αντιληφθηκε τις πρώτες φλόγες ενώ άμεση ήταν η κινητοποίηση της Αστυνομίας και της Πυροσβεστικής.