Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχθηκαν την Τετάρτη ο Πλατανιάς και ο Εργοτέλης στο μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι για φιλανθρωπικό σκοπό, που διεξήχθη στα Περιβόλια, παρουσία περίπου 700 φιλάθλων.

Η ομάδα του Αναστασιάδη άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό με σουτ του Νταβίντ Θέρα, ωστόσο οι Ηρακλειώτες ισοφάρισαν στο 64ο λεπτό με κεφαλιά του Μπράνισλαβ Γιοβάνοβιτς.

Στο 71′ ο Πλατανιάς ανέκτησε το προβάδισμα με σουτ του Νταβίντ Τόρες, ωστόσο στο 90′ με εξαιρετική προσπάθεια του Χρυσοβαλάντη Κοζορώνη διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Κοκκαλάς, Ντεντάκης, Καραμφίλοβ, Δημήτρης, Αγκιλέρα, Βουρβαχάκης, Καπνόπουλος, Σούκιας, Καπνίδης, Σιαλμάς, Θέρα.Έπαιξαν και οι Περιστερίδης, Γιακουμάκης, Τόρες, Τσοντάκης, Πατρικάκης, Τσίτας, Μπουρμπάκης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Δερμιτζάκης (46′ Καβουσάκης), Κοιλιάρας (35′ Αζίζ),Ρέντζας,Γιοβάνοβιτς,Μεχία (46′ Αλα),Κοζορώνης,Χαντί (56′ Χρυσοφάκης)Καρντόσο (46′ Kασαπάκης),Αναστασάκος (56 Κουρουικίδης,Ζαφείρης,Δωματάς (56′ Ρομάνο).