Υπέκυψε στα τραύματά του ένας 33χρονος οδηγός μοτοσυκλέτας, ο οποίος ενεπλάκη σε σοβαρό τροχαίο δυστύχημα λίγο μετά τις 15.00 το μεσημέρι της Κυριακής κοντά στο γήπεδο της Ναυπάκτου.
Σύμφωνα με δημοσίευμα του nafpaktianews.gr, ο άτυχος οδηγός παρέμεινε αιμόφυρτος στο οδόστρωμα για περισσότερα από 20 λεπτά λόγω έλλειψης διαθέσιμου ασθενοφόρου, πριν τελικά μεταφερθεί στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο του Ρίου.
Όλα ξεκίνησαν, όταν κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες η μηχανή στην οποία επέβαινε ο 33χρονος εξετράπη της πορείας της και ανετράπη.