Είναι από τα ζευγάρια που όσο περνάνε τα χρόνια η σχέση τους δυναμώνει και δεν παύουν να είναι ερωτευμένοι. Γνωρίστηκαν τον χειμώνα του 1999 στην Κέρκυρα, τον τόπο καταγωγής του Υπουργού.
Από τότε ο Υπουργός Δημοσίας Τάξης και Προστασίας του Πολίτη, Νίκος Δένδιας και η Δάφνη Λάλα είναι αχώριστοι! Το ζευγάρι, χθες το βράδυ, εμφανίστηκε στο Μέγαρο Μουσικής και παρακολούθησε το αφιέρωμα στον Χρήστο Νικολόπουλο.
Η γνωριμία τους
Συναντήθηκαν σε μια φιλική συγκέντρωση που οργάνωσε ένας κοινός τους φίλος, ο Μάνος. Ο πρώτος γάμος της είχε φέρει τη Δάφνη στο νησί, από όπου καταγόταν η μητέρα της. Είχε ανοίξει δικό της αρχιτεκτονικό γραφείο, είχε στρώσει τη ζωή της, αλλά η σχέση δεν άντεξε.
Το ίδιο είχε συμβεί και για τον Νίκο Δένδια, μιας και ο κύκλος του πρώτου γάμου του είχε κλείσει. Δεν χρειαζόταν πολύ για να αντιληφθούν ότι εκείνη την περίοδο οι ζωές τους κινούνταν σε δύο παράλληλους δρόμους. Η δυναμική αρχιτέκτων, που είχε πάρει τη ζωή στα χέρια της, γοήτευσε από την πρώτη στιγμή τον Νίκο. Και ο δικηγόρος, με τη σειρά του, γοήτευσε την αρχιτέκτονα με το πνεύμα του και το εκλεπτυσμένο χιούμορ του. Υστερα ήρθε ο έρωτας και τα πράγματα εξελίχθηκαν μόνα τους…
«Οταν έχεις περάσει δύο προηγούμενες ζωές, εκτιμάς τα πράγματα με διαφορετικό τρόπο» λέει η Δάφνη και συνεχίζει την εξομολόγησή της: «Η εμπειρία του λάθους σου δίνει…