Μεγάλα προβλήματα δημιουργήθηκαν τα ξημερώματα στην Πετρούπολη, όταν έσπασε ένας αγωγός νερού.
Το περιστατικό σημειώθηκε στη συμβολή των οδών 25η Μαρτίου και Μπουμπουλίνας,λίγα λεπτά μετά τις 04:00. Συνεργεία της ΕΥΔΑΠ έφτασαν στο σημείο ενώ άμεσα η Τροχαία έσπευσε να αποκλείσει την κυκλοφορία γύρω από το σημείο, αφού οι δρόμοι είχαν πλημμυρίσει από πολλά κυβικά νερού.
Λίγες ώρες μετά η βλάβη αποκαταστάθηκε ενώ μέχρι στιγμής δεν έχει διευκρινιστεί η αιτία που την προκάλεσε.
*Τις φωτογραφίες έστειλε στη zougla.gr κάτοικος της περιοχής