Τον υποψήφιο Δήμαρχο Ραφήνας-Πικερμίου Βαγγέλη Μπουρνούς φιλοξένησαν η Λουκίλα Καρρέρ και η Λίτσα Θεοφάνους στην τηλεόραση της Ζούγκλας και στην εκπομπή «Με το Λι και με το Λάμδα».
Θέμα της συζήτησης η σύνδεση της ευρύτερης περιοχής της Ανατολικής Αττικής με την Ψυττάλεια για να δοθεί ένα τέλος στο τεράστιο πρόβλημα των βοθρολυμάτων από τα οποία μαστίζεται τόσο η Ραφήνα όσο και το Πικέρμι και η Λούτσα.
Στην περίπτωση που η σύνδεση δεν είναι εφικτή επόμενη λύση είναι η δημιουργία ΚΕΛ στην περιοχή «Πλατύ Χωράφι», πρόταση στην οποία αντιδρούν έντονα οι κάτοικοι της περιοχής.
Επιμέλεια Λουκίλα Καρρέρ