Η Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης απέστειλε στην Ευρωπαϊκή Συνομοσπονδία (CEV) τις δηλώσεις συμμετοχής των ελληνικών ομάδων στις διοργανώσεις της «Γηραιάς Ηπείρου», για την αγωνιστική περίοδο 2013-2014. Τα ελληνικά χρώματα θα εκπροσωπηθούν σε όλες τις διοργανώσεις, αφού ο Ολυμπιακός εξασφάλισε χορηγό και η ανδρική ομάδα του θα λάβει μέρος στο Τσάμπιονς Λιγκ.
Οι συμμετοχές:
ΑΝΔΡΕΣ
Champions League: Ολυμπιακός
CEV Cup: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Challenge Cup: Φοίνικας Σύρου
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
CEV Cup: Ολυμπιακός, ΑΕΚ
Challenge Cup: Ο.ΠΕ. Ρεθύμνου
Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης