Ο Αργεντινός ακραίος επιθετικός αφίχθη στο «Ελ. Βενιζέλος» λίγο μετά τις 17.00, έχοντας ταξιδέψει για την Ελλάδα με απευθείας πτήση από το Τορίνο.
Εφόσον όλα πάνε καλά, ο 22χρονος άσος θα υπογράψει μονοετές συμβόλαιο με την Ένωση.
Ο Μπογέ θα αγωνιστεί στην ΑΕΚ με τη μορφή δανεισμού από την Τορίνο, με την πρωταθλήτρια Ελλάδας να καταβάλλει στην «γκρανάτα» περίπου 600.000 ευρώ διατηρώντας οψιόν αγοράς για 6 εκατ. ευρώ.
Ο νεαρός άσος συμμετείχε στην προετοιμασία της Τορίνο στο Μπόρμιο και ως εκ τούτου είναι σε πολύ καλό επίπεδο φυσικής κατάστασης και θα τεθεί άμεσα στη διάθεση του Μαρίνου Ουζουνίδη.
![](https://www.zougla.gr/Uploads/News/2018/07/18/w4rys.jpg)
![](https://www.zougla.gr/Uploads/News/2018/07/18/e4r57y(20180718175132).jpg)