Αστυνομικοί της διεύθυνσης Αιτωλίας συνέλαβαν λίγο μετά τις 15.00 τον δράστη του μακελειού στις Παπαδάτες της Μακρυνείας του δήμου Αγρινίου.
Συμφώνα με πληροφορίες του agriniopress o δράστης κινούνταν στον κεντρικό δρόμο της Μακρυνείας. Αστυνομικοί που βρίσκονταν στην περιοχή τον καταδίωξαν, τον συνέλαβαν και ήδη κρατείται στο ΑΤ Γαβαλούς.
Ο δράστης εκτέλεσε ζευγάρι γειτόνων του για μια καμινάδα.
Ο 62χρονος και τα θύματά του είχαν έντονη λογομαχία για την… καμινάδα του σπιτιού του ζεύγους, που ενοχλούσε τον πρώτο επειδή… ακουμπούσε στον τοίχο του δικού του σπιτιού.
Διαβάστε επίσης:
Φονικό στη Μακρυνεία Αγρινίου, Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 14 Νοεμβρίου 2012, 14:00
Επιμέλεια: Φίλιππος Καραμέτος